مراکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی که با شرکت سفر سلامت آلامتو همکاری دارند با بهره مندی از تجارب ده ها متخصص و فوق تخصص چشم پزشکی و با بهره گیری از دستگاهها و تجهیزات پیشرفته و نوین چشم پزشکی کلیه خدمات جراحی اعم از :کاتاراکت (آب مروارید) ،گلوکوم(آب سیاه)،شبکیه،بلفاروپلاستی(جراحی زیبایی پلک)،استرابیسم(رفع لوچی چشم)،کراس لینکینگ،لیزیک،لازک و ….خدمات پاراکلینیکی چشم همچون آنژیوگرافی و OCT،انواع لیزر چشم(P.R.P,P.D.T,M.P.C,Y.A.G,PI) و…خود را در درمانگاه های فوق تخصصی،اتاق های عمل چشم و بخش لیزیک با بهترین کیفیت و تعرفه های مناسب به مراجعه کنندگان محترم ارائه می نماید.

اقدامات درمانی تکمیلی:
آنژیوگرافی چشم
تصویر برداری از شبکیه چشم با استفاده از تزریق فلورسئین می باشد که از طریق آن مشکلات و بیماری های شبکیه تشخیص داده می شود.آنژیوگرافی فلورسئین تکنیکی برای تشخیص ضایعات مختلف پرده شبکیه،رتینوپاتی دیابتی،بیماری های عروق مانند گرفتگی شریان ها یا وریدهای شبکیه و … می باشد.هم اکنون این مرکز با استفاده از دستگاه مجهز و پیشرفته ۲HRAHEIDELBERG این خدمت را ارائه می نماید.
Optic Coherence Tomography. Or. OCT:
یک سیستم تشخیصی برای تصویر برداری شبکیه چشم انسان است و به ارزیابی و کنترل بیماری های مختلف سگمان خلفی مثل دژنراسیون ماکولا ناشی از سن(ARMD) ، رتینوپاتی دیابتی و گلوکوم کمک می کند.
لیزرP.R.P:
این نوع لیزر در افراد دیابتی در مرحله رتینوپاتی(خونریزی عروق اطراف شبکیه)کاربرد دارد.
لیزرP.D.T:
این شیوه درمانی برای افرادی که دچار دژنراسیون(ازبین رفتن)عروق شبکیه بخصوص در ناحیه مرکز بینایی در اثر بالا رفتن سن شده اند،مورد استفاده قرار می گیرد.
لیزرM.P.C:
جهت خونریزی ناحیه مرکز بینایی در بیماران دیابتی
لیزرYAG:
از این نوع لیزر برای کپسولکتومی و PI استفاده می شود.
Capsulectomy:
زمانی که پس از عمل آب مروارید(Capsular Opacification After Catatact Posterior) لنز به اصطلاح کثیف یا کدر می شود.
PI:
از این روش ،برای باز کردن زاویه چشم جهت پیشگیری از گلوکوم(آب سیاه) استفاده می شود.
اکو اسکن(اولتراسونوگرافی):
شامل A scan& B scan می باشد که برای تعیین نمره لنز به کار می رود.
A scan(بیومتری):
تعیین قدرت لنز داخل چشمی جهت انجام جراحی کاتاراکت است و یکی از مراحل حساس می باشد که هم اکنون این مرکز با استفاده از دستگاه مجهز و پیشرفته IOL-Master این خدمت را ارائه می دهد.
B scan:
در تشخیص محل جداشدگی شبکیه و ویتره،حضور یک جسم خارجی داخل چشم و یا معاینه اوربیت استفاده می شود.
پریمتری کامپیوتری:
با استفاده از این دستگاه و سیستم نرم افزاری آن میدان دید بیمار تعیین می شود.
پنتاکم:
ضخامت قرنیه توسط این دستگاه تعیین می شود و به عنوان ارزیابی و تشخیص بیماران کاندید جراحی لیزیک و لازک و PRK کاربرد دارد.تعیین نمره عینک هوشمند کامپیوتری،بررسی عیوب انکساری،تشخیص و درمان تنبلی چشم و ضعف عضلات چشمی با روش درمان غیر جراحی به سرعت و با مهارت انجام می گیرد.
عینک سازی:
وجود عینک سازی در این واحد موجب رفاه بیشتر مراجعین و تکمیل زنجیره خدمات مرتبط به درمان تخصصی چشم می باشد.

از جمله مهمترین اعمال جراحی چشم که در این مرکز با بالاترین کیفیت و بیشترین اثر بخشی انجام می پذیرد عبارتند از:
جراحی کاتاراکت(آب مروارید) به روش فیکو
کدر شدن عدسی چشم که دارای شفافیت طبیعی می باشد را در اصطلاح آب مروارید می گویند و تنها راه درمان آن جراحی می باشد.بهترین روش برای درمان این بیماری در حال حاضر روش فیکو است.

جراحی گلوکوم(آب سیاه)
در این بیماری عصب بینایی آسیب دیده که در صورت عدم درمان مناسب منجر به کوری می شود.این مرکز با سوابق اجرایی درخشان در این زمینه و بکارگیری فوق تخصصان این رشته و تیم مجرب اتاق عمل گام های موثری در تشخیص و درمان این بیماری برداشته است.
جراحی ویترکتومی
در حال حاضر این نوع جراحی در سطحی گسترده و مطابق با آخرین دستاوردهای علمی روز دنیا،توسط تیم پزشکی متبحر در اتاق های عمل مجهز به دستگاه های مدرن ویترکتومی به عموم مراجعه کنندگان عزیز خدمت می نماید.این عمل در واقع نوعی جراحی است که برای درمان برخی اختلالات در شبکیه و زجاجیه مانند رتینوپاتی،مواردی از جداشدگی شبکیه،سوراخ ماکولا ، جراحت شدید چشم و… مورد استفاده قرار می گیرد.

کراس لینکینگ(Cross Linking)
در این عمل با ایجاد پیوندهای عرضی بیشتر در قرنیه فرد مبتلا به کراتوکونوس(قوز قرنیه) باعث استحکام بیشتر آن می شود.
اتاق عمل لیزیک،لازک و PRK
دوربینی،نزدیک بینی و آستیگماتیسم که در اصطلاح آن را عیوب انکساری می نامیم،مشکلاتی هستند که بسیاری از افراد با آن مواجه بوده و در صدد رفع آن می باشند.مراکز تخصصی و فوق تخصصی چشم پزشکی با توجه به نیاز سنجی های درمانی با راه اندازی اتاق عمل لیزیک و مطالعه و تجهیز آن بر اساس بهترین و معتبرترین مراکز چشم پزشکی دنیا شرایط مناسبی را فراهم آورده تا بیماران عزیز از آن بهره مند شوند.
از دیگر اعمال جراحی انجام شده در این مراکز فوق تخصص چشم پزشکی می توان به بلفاروپلاستی (عمل جراحی زیبایی پلک)،اکولوپلاستی(جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم)،استرابیسم(رفع لوچی چشم)،Collagen Cross Linking برای درمان قوز قرنیه و… اشاره کرد.پس از انجام اعمال جراحی امکانات بستری به بیماران در بهترین شرایط ممکن موجود می باشد

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *