خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسناتفاهم‌نامه همکاری توسعه توریسم سلامت
کد خبر : ۹۸۲-۱۳۰۹۷-۵
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸
تفاهم‌نامه همکاری توسعه توریسم سلامت با دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با هدف توسعه صنعت توریسم سلامت اسدآباد بین شرکت گردشگری سلامت “آلامتو” و دانشکده علوم پزشکی این شهرستان (بیمارستان حضرت قائم عج) در محل هتل پارسیان همدان صبح امروز به امضاء رسید.

به گزارش ایسنا،منطقه همدان ، مدیر عامل شرکت گردشگری سلامت آلامتو در این نشست با اشاره به اهمیت توجه به گردشگری سلامت، افزود: این صنعت حتی از صنعت نفت هم مقرون به صرفه‌تر بوده و از درآمدزایی و ارز آوری خوبی برخوردار است.

دکتر علیرضا خنفری با بیان اینکه امروز در دنیا، صنعت توریسم در بحث اقتصاد حرف اول را می‌زند اظهار کرد : یکی از مهم‌ترین شاخه‌های توریسم، گردشگری سلامت بوده که متاسفانه کشور ما در این زمینه از کشورهای دیگر عقب است.

وی تصریح کرد :اکنون که ارزش پول ایران مقداری پایین آمده، بسیاری از بیماران کشورهای دیگر علاقمند هستند با هزینه کمتری خدمات درمانی را در ایران دریافت کنند و ما نباید این فرصت را از دست بدهیم.

خنفری با بیان اینکه ایران ظرفیت خوبی برای جذب گردشگران سلامت دارد، تاکید کرد:در بسیاری از استان‌های کشور، پزشکان ماهر و مراکز درمانی مجهزی داریم که باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم و بیمارستان حضرت قائم(عج) شهرستان اسدآباد را از این جهت مناسب می‌دانم.

مدیر عامل شرکت گردشگری سلامت آلامتو همچنین با اشاره‌ به کشورهای هدف توریسم سلامت یادآور شد: عراق یکی از کشورهای اصلی هدف جذب گردشگران سلامت برای ایران بوده که در این کشورها هدف توسعه توریسم سلامت دارای دفاتری هستیم .

وی کویت، عمان و برخی کشورهای شمال آفریقا را نیز از دیگر کشورهایی دانست که خواستار جذب توریسم سلامت ایران هستند.

خنفری از ظرفیت‌های بالایی که اسدآباد و استان همدان در زمینه گردشگری سلامت دارد هم یاد کرد و افزود؛باید این ظرفیت‌ها را به گردشگران سلامت معرفی و توریسم سلامت را در این شهرستان ساماندهی کنیم.

مدیر عامل شرکت گردشگری سلامت آلامتو در پایان از سابقه این شرکت و سابقه کاری آن نیز یاد کرد و گفت؛شرکت آلامتو بنیان‌گذار توریسم سلامت در کشور و بزرگترین شرکت گردشگری سلامت خاورمیانه است و تجهیزات و امکانات خوبی از جمله آمبولانس‌های مجهز، اتوبوس‌های VIP و … در اختیار دارد.

گفتنی است، این تفاهم‌نامه در سطح استان همدان و در بخش دولتی تنها با دانشکده علوم پزشکی اسدآباد صبح امروز به امضاء رسید.
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *